Mapa marzeń?

Jestem głęboko przekonana, ze nasze marzenia są pragnieniami serca, że są to nasze najgłębsze tęsknoty. Te tęsknoty często schowane są tak głęboko, że nie jesteśmy ich świadome.
Mapa marzeń pozwala je dostrzec, a także zaprosić je do naszego życia.

Mapa marzeń pokazuje, co dla Ciebie jest ważne i wartościowe. W danym momencie życia, ponieważ Twoje marzenia i tęsknoty mogą się zmieniać w trakcie Twojej drogi, Twojego życia.
To Twój naturalny napęd, pobudzający do działania. Wewnętrzna motywacja. Taka motywacja jest najcenniejsza, bo pochodzi z głębi Ciebie.

 

Codziennie, pędząc pośród wielu zadań i obowiązków, łatwo zapominamy, co dla nas jest najcenniejsze. Terminy, płatności, zobowiązania- lista jest naprawdę długa. Życie może nam upłynąć na autopilocie.

Mapa marzeń pokazuje, co tak naprawdę dla nas się liczy, a co może gdzieś po drodze zgubiłyśmy. Pozwala zatrzymać się i odnaleźć tę piękną cząstkę siebie. Uzewnętrznić ją, by następnie iść w stronę jej realizacji.
Wykonanie mapy pozwala odkryć marzenia – niekiedy po raz pierwszy. Często wiemy, czego nie chcemy, rzadko jednak zadajemy sobie pytanie, czego tak naprawdę dla siebie chcemy, o czym marzymy w najgłębszych zakamarkach?

Mapa pozwala nam zobaczyć na własne oczy, jakie pragnienia skrywają się w sercu. Na widok czego uśmiechniemy się całą sobą? Co powoduje, że robi nam się ciepło na sercu. Do czego, do jakich miejsc, doświadczeń wyrywa się nasze serce. Za czym tęskni nasza dusza.? Co sprawi, że poczujemy się spełnione. Jakie chcemy tworzyć wspomnienia.

Mapa marzeń to doskonała okazja, aby pobyć tylko ze sobą i tym co w nas w środku. Wsłuchać się w siebie. Poczuć siebie. Uświadomić. Poznać siebie bardziej.

Tworzenie mapy marzeń powinno być przyjemnym, relaksującym doświadczeniem. I tak do tego podejdź. Nie zmuszaj się do niego, bo to co będzie efektem to powinność a nie mapa do Twojego spełnienia.
To nie jest sprawdzian na ocenę. To jest coś Twojego, unikalnego. Pięknego.
Jeśli chcesz stworzyć z tego magiczny czas dla siebie, warto przygotować także świeczki, nastrojową muzykę i coś pysznego do picia.